Hava Durumu
Döviz Bilgisi

ŞOFÖR ESNAFI “GÜVENDE”

Aliağa’nın en işlek yerlerinden biri olan eski garaj mevkiinde Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Esnafını güvenceye aldı.

Haber: Soner TÜLEK

Eski garaj mevkiindeki taksi durağının geçtiğimiz günlerde saldırıya uğraması sonrasında Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Erdinç Şen, bölgeyi görecek şekilde kameralar yerleştirdi.

Yerleştirilen kameraları Aliağa Emniyet Müdürü Hasan Tuğan ile birlikte Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erdinç Şen yerinde inceledi.



ESNAFIMIZ KENDİNİ DAHA GÜVENDE HİSSEDECEK

Önceliğimiz can güvenliği diyen Erdinç Şen, “Daha öncede Aliağa Emniyet Müdürümüz Hasan Tuğan Bey’le de kameraların bu bölgeye yerleştirilmesini görüşmüş ve gündemimize almıştık. Ancak son günlerde  üzücü hadiseler oldu; ama elinizde kanıt olmadığı için suçlamada yapamıyorsunuz zaten gerçekleşen olay sonrasında hemen karar alarak kameraları kurdurduk ve sistemi devreye aldık. Artık bir olay olduğu zaman elimizde kanıtımız olacak. Bunun yanında umarım esnafımız da kendini güvende hisseder. Bütün çabalarımız onların güvende olması yönündedir. Bu noktada da kameralar da umarım caydırıcı olur. Kapsadığı alan itibariyle de halkımızın da yararına olacak bu sistem. Kameralarımız 7/24 saat kayıtta olacak. Ayrıca huzur ve güven ortamının yaratılmasına yönelik yaptığı çalışmalardan ötürü Aliağa Emniyet Müdürü Hasan Tuğan’a teşekkürleri mi iletiyorum ediyorum ” dedi.

POLİSİN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRACAK

Toplumsal sorumlulukları çerçevesin  de  gerek  polisin işini kolaylaştırıcı yönde gerekse kamunun huzurunun temini ve meydana gelecek suçların önlenmesi ya da meydana gelen suçların aydınlatılması açısından bu tür girişimler de bulunmaları bizim açımızdan çok önemli diyen Aliağa Emniyet Müdürü Hasan Tuğan,” Daha önce yapılan bir toplantıda kameraların bu bölgeye yerleştirilmesi konusunda Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erdinç Bey’e  böyle bir talebimizi iletmiştik. Kendisi bir  çalışma yapacağını belirtmişti. Tabi bunlar maddi olarak külfet getirse de  bizim için çok önemli. Erdinç Bey  ve ekibinde ki arkadaşlar bizim talebimize olumlu yanıt verdikleri  için teşekkür ediyoruz. Kişilerin ve kurumların mümkün olduğunca gerek kendi binalarını gerekse yakın çevresini görecek şekilde yerleştirmeleri onların yararına olacak” dedi.

Aliağa Emniyet Müdürü Hasan Tuğan ile birlikte Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erdinç Şen kameraların bulunduğu yerleri birlikte  incelediler daha sonra ise S.S 60 nolu Aliağa Yolcu Taşıma Kooperatif Başkanı  Zeynel Yavuzu makamında ziyaret ederek kameraların özellikleri ve kameraların açıları ile kayıt durumu hakkında bilgi aldı.

Aliağa Ekspres