Hava Durumu
Döviz Bilgisi

20 yıldır Aliağalıları taşıyoruz


1989 yılında kurulan S.S. Aliağa 60. nolu Yolcu Taşıycılar Kooperatifi kurululuşunun 20. yılını  Bakırçay Resturant’da düzenlediği yemekle kutladı.
32 üyeli kooperatif, bir gün sonra da 2008 yılı mali  olağan Genel kurulunu yaptı.
Başkan Zeynel Yavuz ve ekibiyle yola devam kararı alan kongre, kooperatife bir bina bir de binek otomobil almayı kararlaştırdı.
Oda Başkanı Osman Savran, metronun Aliağa’ya gelmesiyle işlerin değişeceğini belirterek, kooperatif üyelerinden ‘S’ plakası sahibi olmalarını istedi. 1989 yılında kurulan ve o günden bu yana Aliağa-Yzmir arasında yaptığı yolcu taşımacılığı ve servis hismetleri ile kalitesini kanıtlayan S.S. Aliağa 60. nolu Yolcu Taşıycılar Kooperatifi, kurululuşunun 20. yılınıdüznlediği yemekle kutladı.
Bakırçay Resturant’da düzenlediği yemekli toplantıya; kooperatifin 32 üye üyenin yanısıra bu güne kadar kooperatife başkanlık yapanlar, ?oförler Odası Ykinci Başkanı Erdinç ?en de katıldı.
Yılların yorgunluğunu atan kooperatif üyeleri, yemekte bol bol eğlenip sorularını da dile getinrdiler.
Yemeğin sonunda; Kooperatifin Kurucu ve Fahri Başkanı Mehmet Balaban’a, eski başkanlarından Ferhat Balın ve Abdurrahman Aktoprak ve merhum Başkan Necdet Çağları’ın oğlu Bayram Çağlara ve Yılın ?oförü olan Hasan Hüseyin Alkan’a birer plaket verildi.
Yemekte bir konuşma yapan Kooperatif Başkanı Zeynel Yavuz, üyelerin birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olması gerektiğini vurugulayarak, üylerin bugüne kadar çok sıkıntılı günlerden geçtiğini, bundan sonra da olası güçlukleri dayanışma içerisinde aşacaklarına inandığnı belirtti.
Üylerine her şeyden önce can taşıdıklarını, bunun sorumluluk ve bilinci içerisinde işlerini yapmaları gerektiğini vurgulayan Yavuz, “Aliağa-Yzmir arasında yolcu taşımacılığında daha iyi hizmet verme çabası içerisinde olacağız. Biz isitiyoruz ki Aliağa’dan Yzmir’e, Yzmir’den Aliağa’ya gidecek olan yolcular sorunsuz ulaşım sağlasınlar. Bu nedenle geçen yıl olduğu gibi bu yılda 12 Haziran’dan başlayarak yaz sezonu boyunca Yzmir’den dönüş için son seferimizi saat 23.00’e kadar uzattık” dedi.
Zeynel Yavuz, bundn sonraki zamanda iş ve sezonun durumuna göre böylesi yemeklerde tekrar ailecek biraraya geleceklerini söyledi.
KONGRE YAPILDI
1989 yılında kurulan ve o günden bu yana Aliağa Yzmir arasında yolcu taşımacılığı yapan S.S. Aliağa Yolcu Taşıycılar Kooperatifi 2008 yılı olağan kongresini Pazar günü Ticaret Odası tohlantı salonunda yahtı.
Kongreye, 32 üyenin yanısıra ?oförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Savran, 2. Başkan Erdinç ?en, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Ekren katıldı.
Divan Başkanlığını Oda Başkanı Osman Savran’ın yaptığı kongrede tüm maddeler oybirliği ile kabul edildi.
Yzimir genelinde ve Yzmir garajında parmakla gösterinlen ve örenk olan bir kooperatif olduklarını belirten Kooperatif Başkanı Zeynel Yavuz, “Bunu sağlayan siz üyelerimizsiniz. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
Kooperatifin iş ve işlemlerini takipte kullanmak için bir binek aracı, bir de şu an büro olarak kullandıkları büroyu satın almak istediklerini belirten Zeynel Yavuz’un bu önerisi üyeler tarafından oybirliği ile kabul edildi.
Oda Başkanı Osman Savran’da ‘Dilek ve öneriler’ bölümünde kongrede yaptığı konuşmada; Aliağa-Yzmir arasında metro seferlerinin başlamasıyla yolcu taşımacılığı yapan üyelerinin sıkıntıya girebileceklerini anlatarak “S Plaka sorunu ile ilgilenin araçlarınıza ‘S’ plakası edinmeye çalışın ve Servis Taşımacılığı ile ilgili kooperatiflere üye olan.  Eğer dediğimi dinlerseniz, önemserseniz ileride sıkınıtı çekmezsiniz” diye tavsiyelerde bulundu.